OBJEDNÁVEJTE SE NA TEL. 731 323 155 (ne sms)

Co je málo a co už je moc? Aneb jak často solárium

Láká vás zajít si do solária a užít si krásný pocit, jako na dovolené? Chcete se nechat hýčkat slunečními paprsky, ale nemáte představu o tom, jak dlouho taková opalovací kůra trvá? A už vůbec nevíte, jak často do solária chodit, aby to bylo prospěšné vašemu zdraví?

Tyto otázky si většinou kladou ti, kteří ještě žádné solární studio nenavštívil. A to je dobře – je dobré si nejprve něco zjistit. Jak často je dobré chodit do solária však zajímá i ty, kteří s tím už začali.

Otázka první – jak neudělat chybu hned na začátku

Jestli si sem tam chcete prostě jen udělat chvilku pro sebe a nebo s kamarádkou zajít i jinam, než na kafíčko (doporučujeme kombinovat solárko+kafíčko :), pak to ani nemusíte příliš řešit. Zajděte do nějakého známého studia a obsluze narovinu řekněte, že jste zatím bez zkušenosti, ať vám vybere vhodné solárium a nastaví raději kratší opalovací čas. Ten si můžete při následujících návštěvách pomalu navyšovat. To samé udělejte i tehdy, když toužíte po bronzové pokožce. I tehdy se vyplatí začít zlehka.

Otázka druhá – kolik minut

Obvykle bývá opalovací čas u neopálené osoby pro první opalování stanoven cca na pět až osm minut. Určitě je dobré jít na to pomalu. Tady opravdu platí, že méně je lépe. To je koneckonců dobré doporučení pro cokoli, co děláte v životě poprvé – pojmout to jako takovou ochutnávku a příště přidat 10-20%. To v řeči čísel u opalování znamená, že když půjdete napoprvé na 5 minut, příště půjdete na 6 minut. Jestliže jste tmavší fototyp zjisti fototyp a ještě k tomu třeba i máte opálenou pokožku z dovolené, můžete začít na 10 minutách a při další návštěvě si dát 11-12 minut. Prodlužovat si takto slunění můžete s každou další návštěvou. Avšak nutně nemusíte. Je třeba pamatovat na to, že co je příjemné pleti tmavookého tmavovlasého přirozeně snědého člověka, to nemusí být a asi ani nebude příjemné člověku světlého typu s citlivou pletí. Pro jednoduchost lze uvést, že maximální opalovací čas bývá většinou 25 minut. Může to být víc a může to být míň podle toho, jak to má to které studio nastaveno a také podle konkrétního stroje, protože ty se výkonem odlišují a v každém solidním studiu najdete solária jak nižšího, tak i vyššího výkonu, aby si vybral opravdu každý.

Otázka třetí – jak často

Minimálně … alespoň jednou měsíčně. Maximálně … obden. Proč zrovna takto? Důvod je jednoduchý. Naše pokožka má dvě vrstvy a její obnova probíhá tak, že buňky (i ty, ve kterých se tvoří pigment) z té spodní vrstvy pomalu putují do té vrchní vrstvy a zde se částečky kůže plné těchto buněk postupně odlupují. Tento proces trvá přibližně čtyři týdny. Z toho je jasné, že po této době zbarvené buňky naše tělo opouští a tudíž i opálení mizí. Když tedy chceme, aby byla naše pokožka opálená, je potřeba, abychom v průběhu této doby tělo vystavovali UV záření, které ho zbarvuje. Je to stejné UV záření, které produkuje slunce. Čím více chcete pokožku opálit, tím častěji je třeba do solária (a nebo na slunce) chodit. I naše pokožka ale potřebuje mít čas na regeneraci, proto není dobré ji intenzivnímu opalování vystavovat každodenně. Opálení by sice vzniklo trochu rychleji, ale kůže by zbytečně trpěla opakovanou expozicí, což má za následek její předčasné stárnutí a to by byla škoda.

Budete opálení a přitom ušetříte – řiďte se tímto

My v solárních studiích rádi vidíme, jak se k nám lidé vrací. I tak jsme nejednoho nadšeného klienta upozornili, že není v jeho zájmu navštěvovat solárium tak často a že i méně časté návštěvy mu zajistí krásné opálení a že je fajn se své pokožce pověnovat i následnou péčí a výsledek vždy stojí za to. Jak zjistit tu mou optimální  délku opalování a četnost návštěv? A jak zároveň najít právě pro vás tu zlatou střední cestu?

Jsou i klienti, kteří se chodí doslova jen ohřát a vůbec jim nejde o to, aby na nich bylo opálení vidět. Vy, kteří si chcete nejen užít svou chvilku na slunci, ale zároveň chcete, aby váš pravidelný pobyt na „karibské pláži“ byl znát, si nechte navrhnout plán od obsluhy studia. Nepředstavujte si pod tím žádnou tabulku s body 1 až 10 a u každého bodu dobu opalování. Takto univerzálně to ani vytvořit nelze a nikoho by to nebavilo. Naopak si vždy po vaší opalovací lázni s obsluhou řekněte, jaký pocit právě máte a kdy by bylo příště dobré přijít a zda vám doporučuje čas prodloužit, případně navrhne jiné (silnější) solárium. Takto můžete postupovat do doby, kdy přibližně po páté, šesté návštěvě (u někoho až po desáté návštěvě) zjistíte, že přišla fáze udržovací, což znamená, že už dobu opalování neprodlužujete. Naopak můžete začít dělat větší pauzy mezi jednotlivými návštěvami. Když tyto pauzy budete zvětšovat postupně, tak naprosto přirozeně zjistíte, jak často stačí chodit, aby se vaše opálení udrželo takové, jaké ho chcete mít.

CHCETE MÍT PŘEHLED O NOVINKÁCH?

Pokud nechcete zmeškat žádné naše novinky a plánované akce, vložte zde svůj e-mail. Jakmile bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.