Vrátili jste se od moře s krásným opálením a nechcete, aby po pár týdnech vybledlo? Připravili jsme pro vás 10 tipů, díky kterým si můžete bronzovou pokožku užít až do zimy.
Na začátek je důležité zdůraznit, že čím kvalitnější opálení, tím déle vydrží. Ideální je proto připravit se už před dovolenou: nastartovat svou pokožku v soláriu, při slunění použít vhodné opalovací krémy a dbát na hydrataci.
Pokud je kůže suchá, začne se loupat a vy přijdete o opálení rychleji. Dbejte proto na dostatečnou hydrataci pomocí tělových mlék či olejů. Po každé sprše použijte tělové mléko po opalování, například s obsahem aloe vera či vitamínem E, které pokožku nejenom hydratují, ale také regenerují. Nebojte se tělo promazávat i několikrát denně.
Důležitá je i vnitřní hydratace. Pokožka vám za pořádný přísun tekutin poděkuje. Denně vypijte alespoň dva litry vody či neslazeného čaje. Nezapomínejte, že pokud si dáte kávu nebo alkohol, měli byste vody vypít ještě víc.
Do sprchy s sebou berte pouze kosmetiku, která nevysušuje, ale naopak pokožku hydratuje. Můžete sáhnout třeba po sprchovém gelu s přídavkem zvláčňujícího oleje.
Záleží také na teplotě vody, kterou při mytí použijete. Příliš horká vana či sprcha vede k vysušení pokožky, a jak už víte, suchá kůže snadno ztrácí pigment. Při sprchování proto zapněte raději vlažnou či jen mírně teplou vodu a potěšení z horké vany si nechte až na zimu.
Nepoužíváte na bronzovou pokožku peeling, protože byste si přece odstranili opálenou vrstvu pokožky? Je to právě naopak. Kůže se neustále obnovuje, staré buňky odumírají a nahrazují je nové. Peeling pomáhá odstranit především staré mrtvé buňky, bez nichž opálení více vynikne.
Udržet opálení vám pomůžou také vhodně zvolené potraviny. Sáhněte po těch s tyrosinem. Je to aminokyselina podporující produkci tmavého pigmentu jménem melanin, který je zodpovědný za krásné opálení. Tyrosin je obsažen ve všech potravinách s vysokým obsahem proteinů. Kromě masa například v mandlích, kešu, slunečnicových a sezamových semínkách, ale i v banánech či avokádu a zejména ve všech luštěninách.
Dalším pomocníkem je pak beta karoten. Píše se, že potraviny s vysokým obsahem beta karotenu poznáte podle oranžové barvy, ale to tak úplně pravda není. Nejvíce ho má sice mrkev, ale následuje špenát, římský salát, batáty, ananasový meloun a pak teprve meruňky. Nezapomínejte, že beta karoten je vitamín rozpustný v tucích. Až si budete dělat salát z mrkve a římského salátu a k tomu přikusovat hranolky z pečených batátů, nezapomeňte si salát zalít rostlinným olejem.
Další variantou jsou samozřejmě takzvané samoopalovací krémy, ale je zřejmé, že ty s opalováním nemají nic společného a slouží spíše jako alternativa, pokud vás čeká například nějaká společenská událost a vy se nestihnete opálit. Celou zimu a jaro se bude samoopalovacím krémem pravidelně natírat málokdo.
Návštěvy solária vám pomohou bez námahy udržet krásný odstín pleti. Pokožka se opět vystaví UV paprskům, díky jejichž pravidelnému přísunu vám vydrží opálení o mnoho déle. Jak často do solária po dovolené chodit? Každá pokožka potřebuje individuální přístup, rádi vám poradíme v našem studiu.
Dostatečné množství spánku má celkově dobrý přínos pro zdraví. Jak ovlivňuje konkrétně opálení? Regenerace kožních buněk je v noci téměř dvojnásobná. Výzkumy navíc prokázaly, že pokud spíme méně než sedm hodin denně, přicházíme o přirozenou funkci bariéry pleti, která v pokožce zadržuje vodu. Nedostatek spánku tedy dlouhodobě vede k vysušování pokožky, a tím i rychlejší ztrátě opálení.
CHCETE MÍT PŘEHLED O NOVINKÁCH?
Pokud nechcete zmeškat žádné naše novinky a plánované akce, vložte zde svůj e-mail. Jakmile bude něco nového, budete o tom vědět mezi prvními.